Asset Publisher Asset Publisher

Edukacja

Na zwolenników aktywnego wypoczynku czekają ścieżki przyrodnicze, rowerowe, szlaki turystyczne piesze i kajakowe Na terenie Nadleśnictwa Osusznica są trzy ścieżki przyrodnicze.

Pierwsza ścieżka "Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa" zaczyna się nad Jeziorem Wiejskim we wsi Rekowo. Jest to trasa typowo przyrodniczo-turystyczna z najwyższym na Pojezierzu Bytowskim wyniesieniem morenowym, jeziorem lobeliowym, torfowiskiem kotłowym i miejscem po dawnej osadzie.

Druga ścieżka "Wśród leśnych jezior i bagien" ma dużo bardziej charakter specjalistyczny. Można na niej zobaczyć cenne obiekty przyrodnicze.

Trzecia ścieżka "Szlakiem Otto Smaliana" znajduje się w miejscowości Pyszno na Bukowej Górze. Jednym z podstawowych punktów ścieżki jest dziewiętnastowieczny ewangelicki cmentarz na którym spoczywa Otto Heinrich Smalian.

Z uwagi na liczne i czyste jeziora oraz rzeki, teren Nadleśnictwa jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Przygotowano dla nich pola biwakowe nad jeziorami Gwiazda, Piaszno, Kłączno, Kielskie i Kiedrowickie